Desi Alarm Nedir & Alarm Sistemleri Nedir

DESİ ALARM SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR

DESİ Alarm; Güvenlik Alarm Sistemleri kiralama mantığı ile çalışmaz. Alarm sistemlerinin satışını ve montajını gerçekleştirir ve ürün size ait olmuş olur, başka hiçbir aylık ücretlendirme ödemezsiniz. DESİ Alarm Sistemleri Profesyonel ve bütçe dostu yarı Profesyonel alarm sistemleri olarak ikiye ayrılmıştır. Profesyonel sistemlerde telefon arama, çift siren ve çift akü sistemi, Keypad (tuş takımı) ve uzaktan kumanda, alarm sisteminde standart olarak sunulmaktadır. Yarı profesyonel sistemler kurulumu kolay ve kablosuz sistemlerdir, Bu sistemlerde kurulum ve devre dışı bırakma işlemi uzaktan kumandalar ile sağlanmaktadır. Telefon arama, Keypad (tuş takımı) ikinci bir siren ve ikinci bir akü bulunmamaktadır. Bu sistemler genel itibari ile tümü birleşik tek üniteli sistemlerdir.

DESİ KABLOLU & KABLOSUZ ALARM SİSTEMLERİ

DESİ Ev ve iş yeri alarm sistemleri kurulacak olan mekânın güvenliğini sağlamak amacı ile kablolu veya kablosuz olmak üzere iki faklı sistemden oluşur. Kablolu sistemler kablosuz sistemlere göre daha az maliyetlidir. Kablosuz sistemler ise alarm sistemi kurulacak mekanın dekorasyonuna zarar vermemek için kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. Kablolu alarm sistemlerine göre fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Ancak bu tercih profesyonel kadromuzun güvenliğinizden taviz vermeden yapacağı keşif ile belirlenmesi gerekir. Kablosuz ekipmanların haberleşmek için enerjiye ihtiyaçları vardır, bu enerjiyi karşılamak amacı ile içlerinde lityum pil mevcuttur. Kullanıma bağlı olmak ile beraber 6 ay ile 2 yıl arasında bu sistemlerin pillerinin değişmesi gerekmektedir.

DESİ HS 102 WTKS NEDİR

DESİ Alarm Sistemlerinin HS 102 modelleri profesyonel alarm modelleridir. Kablosuz olarak 32 adette kadar arttırılabilir ekipmanları kablolu olarak da 6 Zone ile istenildiği kadar paylaştırılabilir. DESİ HS 102 serisinde dahili siren dahili kaypat, dahili PTT telefon arama özelliği, ve Uzaktan kumanda vardır. alarm anında ev veya işyeri telefon hattınız üzerinden, önceden belirlediğiniz 6 kişiye kadar arayıp 10 saniyelik sesli mesaj bırakır ve alarmdan haberdar eder. Elektrik kesilmelerine karşın 48 saate kadar dayanabilir, bu sisteme tanımlı dedektörlerin sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

DESİ MİDLİNE NEDİR

DESİ Midline Alarm sistemi kablosuz alarm sistemidir. Ana tümü birleşik bir üniteden oluşur, kablosuz ekipmanlara göre tasarlanmış bir üründür. DESİ Midline alarm serisine kapı kontağı dışında kablolu dedektörler bağlanamaz. MİDLİNE alarm sisteminde keypad yani alarmı devreye alama veya devre dışı bırakmak için tuş takımı yoktur. Alarmı paket içeriğinde çıkan 2 adet uzaktan kumanda ile devreye alınır ve devre dışı bıraktırılır. DESİ MİDLİNE alarm sistemini 6 adet uzaktan kumanda ile 8 adet RF dedektör tanıtılabilir. Bu sistemde telefon arama özelliği mevcut değildir.

DESİ NEDİR

DESİ Alarm Güvenlik Sistemleri 1990 yılından bu yana Türkiye geneline alarm güvenlik sistemlerini kendi bünyesinde bulunan Türk mühendislerin tasarladığı alarm sistemleri ve savunma sistemleri konusunda üretim yapan yerli sermaye bir markadır. Kuruluşundan bu güne kadar DESİ Alarm Güvenlik Sistemleri hiçbir yabancı sermaye ortaklığı olmadan tamamı ile yerli sermaye ve kendi tasarladığı birçok ürün ile müşterilerine hizmet veren bir kuruluştur. DESİ üretimini yaptığı bütün ürünleri sanayi bakanlığı tarafından onaylı ve 2 Yıl Garantilidir.

ALARM SİSTEMİNİN TELEFON İLE ARAMASI

DESİ Alarm sistemleri, Alarm anında belirlenen 6 adet telefon numarasını arayıp sesli mesaj bırakması ve alarmdan haberdar olmanızı sağlar, bunun için ev veya işyerinizde sabit telefon hattına ihtiyaç vardır. Sabit hattını alarm paneline bağlanır ve sabit hattınız üzerinden belirlediğiniz numaraları tek tek önceden belirlenen numaraları arama sırasına göre aramaya başlar ve 10 saniyelik kayıtlı sesli mesajı dinletilir. Eğer alarm sistemin bağlandığı mekanda sabit telefon hattı yok ise ve alarm anından haberdar olmak istiyorsanız bunun için alarm paneline GSM sim kart Modül telefon arayıcı eklenir ve alarm sistemi alarm anında GSM sim kart modülü kullanarak aramaları gerçekleştirmeye başlar. Kullanıcı tarafında daha önceden alınmış sim kartın bölgede en iyi çeken operatör olmasına dikkat edilmelidir.

SERVİS BÖLGELERİ

Desi Alarm Güvenlik Sistemlerinin İstanbul genelinde hizmet vermekteyiz. Servis kapsama alanlarımız ilçeleri Avcılar, Arnavutköy, Esenler, Esenyurt, Başakşehir, Beşiktaş, Bağcılar, Güngören, Zeytinburnu, Bahçelievler, Bakırköy, Yenibosna, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer, Fatih, Eyüp, Topkapı, Kadıköy, Maltepe, Ümraniye, Kartal, Ataşehir